بهترین فرش ماشینی کاشان

بهترین فرش ماشینی کاشان

چهارشنبه 21 خرداد 1399

هرگاه نام کاشان برده می شود بی شک تمام ذهن ها به گلاب و فرش کاشان معطوف می شود و در سراسر ایران و حتی جهان، فرش دستبافت و فرش ماشینی کاشان را به عنوان بهترین گزینه برای خرید فرش می دانند. اما این سوال در ذهن خریدار فرش ماشینی کاشان نقش می بندد که کدام نشان تجاری فرش ماشینی کاشان بهترین است؟ و یا چگونه تشخیص دهم بهترین نشان تجاری، با کیفیت ترین فرش ماشینی را تولید کرده است؟

پیشنهاد می کنیم با ما همراه باشید زیرا قصد داریم در ادامه مقاله، ابتدا مشخصه هایی که باعث می شود یک فرش به عنوان با کیفیت ترین و بهترین فرش شناخته شود را معرفی کنیم و بعد از آن چند نشان تجاری معروف از فرش ماشینی کاشان را بیان خواهیم کرد.
شهر کاشان با وجود چندین شهرک صنعتی که بیش از 700 نشان تجاری در این شهرک ها مشغول به فعالیت هستند، به عنوان قطب فرش ماشینی ایران شناخته می شود. اما سوالی که پیش می آید این است که آیا واقعا هر نشان تجاری فرش ماشینی که نام کاشان را با خود یدک می کشد به معنای بهترین فرش ماشینی است؟ جواب به این سوال قطعا منفی است چراکه هم فرش باکیفیت و هم فرش بی کیفیت در بازار وجود دارد و با وجود این تعداد از نشان تجاری، تشخیص باکیفیت ترین فرش ماشینی سخت می شود. پس لازم است ویژگی هایی که باعث می شود فرش ماشینی به عنوان با کیفیت ترین و بهترین فرش شناخته شود بیان شود.

فرش ماشینی با کیفیت چه ویژگی هایی دارد؟

1- با همان شانه و تراکمی که دستگاه تنظیم شده، بافته شده باشد. به عبارت دقیق تر شانه و تراکم اصلی فرش نه فرش های تبدیلی
2- فرش هایی که دارای ضمانت و مهر استاندارد تولید هستند.
3- عدم پرزدهی فرش (استفاده از الیاف مرغوب اکریلیک هیت ست شده)

مقاله مرتبط: علت پرز دادن فرش چیست؟ و چگونه پرز فرش را از بین ببریم؟
4- نرمی و لطافت فرش (این مورد نیز در نتیجه استفاده از الیاف مرغوب حاصل می شود).
5- ضد آلرژی و حساسیت
6- بوسیله دستگاه های مدرن و پیشرفته امروزی بافته شده باشد نه دستگاه های قدیمی.
7- قابلیت شستشو داشته باشد.
با توجه به ویژگی هایی که در بالا ذکر شد شما می توانید از آن ها در انتخاب بهترین فرش ماشینی کمک بگیرید. در مجموع، فرشی که تمام ویژگی های بالا را دارا باشد، می توان به عنوان بهترین فرش ماشینی کاشان معرفی نمود.

مقاله مرتبط: ویژگی های فرش ماشینی درجه یک

تشخیص نشان تجاری معتبر

شانه و تراکم

نشان تجاری معتبر (در ادامه به تعدادی از آن ها اشاره خواهیم کرد) به این علت معتبر و معروف نیست که در دو شانه و تراکم معین فرش تولید کند بلکه نشان تجاری معتبر در تمام شانه و تراکم ها فرش بافته و در اختیار بازار قرار می دهد تا نیاز مشتری به طور کامل برآورده شود. همچنین انصاف را رعایت کرده و اطلاعات درست و دقیق از فرش ماشینی را در پشت آن نصب می کند.

ضمانت و مهر استاندارد تولید

شرکتی که بتواند با نام تجاری خود از سازمان استاندارد و نظام کنترل کیفیت مهر استاندارد بگیرد و برای تمام فرش های تولید خود ضمانت و گارانتی قرار دهد.

کیفیت بالای بافت و الیاف

کیفیت بالای بافت و نوع الیاف یکی دیگر از ویژگی های نشان تجاری معتبر است زیرا نوع نخ و دستگاه بافت مستقیما روی بر کیفیت فرش تاثیر می گذارند.

بهترین الیاف فرش

فرش های با ماشیی با الیاف مختلفی از جمله الیاف تمام اکریلیک (اکریلیک هیت ست)، الیاف درصد دار (اکریلیک و پلی استر)، الیاف ابریشم گونه (ابریشم مصنوعی یا پلی استر) و الیاف بی سی اف بافته می شوند که از میان تمامی الیافی که ذکر شد الیاف تمام اکریلیک دارای بالاترین (قابلیت شستشو، عدم رنگ پریدگی در دراز مدت، عدم پرزدهی، عدم حساسیت و ...) کیفیت است.

طراحی

نشان تجاری معتبر علاوه بر کیفیت، سعی می کند از متخصصان حرفه ای برای طراحی طرح های زیبا و منحصر به فردی که دارای رنگ های جذاب و طرح های اصیل هستند استفاده کند.
شرکت فرش کاشی با رعایت تمام موارد بالا در بافت فرش های ماشینی، اقدام به تولید فرش های 700 شانه، 1000 شانه، 1200 شانه و 1200 شانه گل برجسته نموده است و این ضمانت را به شما می دهد کلیه فرش های بافته شده در کارخانه فرش کاشی دارای ضمانتنامه و استاندارد ملی است و از الیاف باکیفیت و درجه یک در بافت فرش ها استفاده کرده است.

بهترین نشان های تجاری فرش ماشینی کاشان

فرش محتشم
فرش سورنا
فرش خاطره
فرش شاهرخ (شادمان)
فرش آریامهر
مدرن فرش
فرش جم
فرش یلدای کویر
فرش کاشی

عضویت در خبرنامه ایمیلی

عضویت در خبرنامه پیامکی